تبلیغات
مطالب اینترنتی - قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین تانک های جهان
 
مطالب اینترنتی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 


پلنگ سیاه K2 قدرتمندترین تانک جنگی جهان محسوب می شود که در بسیاری از جنگ ها به عنوان فاتح از آن یاد می شود. این تانک ساخت کشور کره جنوبی است. در ادامه به بررسی چند تانک برتر جهان می پردازیم؛ اکثر این تانکها مجهز به سیستم ردیبای لیزر، تشخیص موشک و برخی امکانات دیگر هستند. نیروهای ویژه کشورهای قدرتمند در جنگها عموما از این تانک ها در جنگهایشان استفاده می کنند.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان
اولین تانکی که در جهان در یک جنگ مورد استفاده قرار گرفت، در سال ۱۹۱۶ در جنگ بین آلمان و انگلیس بود که ارتش انگلیس بر علیه آلمان ها از آن استفاده کرد. در حال حاضر نیز، استفاده از تانک بخشی از جنگ های مدرن محسوب می شود. هر کشوری با توجه به قدرت نظامی خود برای حفاظت از مرزهایش، از تانک های خاصی استفاده می کند. برخی از آنها از امکانات خاصی مثل قدرت شلیک مهلک، تحرک پذیری، امکانات دفاعی پیشرفته برخوردارند. این تانک ها به عنوان بازوهای اصلی جنگ های نوین در روی زمین به شمار می روند.

تانک T-84 Oplot-M – اوکراین


اپلوت نسخه پیشرفته تانک جنگی اپلوت T84 به شمار می رود و کمپانی خارکیف موزورف ماشین آن را می سازد. نیروی های نظامی اوکراین و ارتش سلطنتی تایلند از این تانک استفاده می کنند. این تانک از لوله ای با خان ۱۲۵ میلیمتری و یک سیستم بارگذاری گلوله اتوماتیک استفاده می کند. این سیستم قدرت آتش بالایی دارد و به سیستم ضد موشک و همچنین قابلیت شکارچی دشمن مجهز است. در تانک اپلوت T84-M از سیستم ایجاد دود مصنوعی و سیستم وارتا برای اقدام متقابل علیه دشمن و محافظت بیشتر استفاده می شود.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان


تانک تیپ ۹۹ که به ZTZ-99 نیز معروف است به عنوان تانک های نسل سوم در جهان معروف هستند و توسط شرکت چینی صنایع شمال ساخته می شوند.طول این تانک ۱۱ متر و عرض آن ۳٫۴ متر و ارتفاع آن ۲٫۲ متر است و وزنی معادل ۴۵ تن دارد.ارتش خلق چین از این تانک جنگی در نیروهای دفاعی خود استفاده می کند. خان لوله این تانگ ۱۲۵ میلی متری است که به قابلیت تغذیه خودکار گلوله و یک تفنگ ضد هوایی ۱۲٫۷ میلی متری و یک رگبار ۷٫۶۲ میلی متری نیز مجهز است.

ساخت این تانک از سال ۲۰۰۱ شروع شده و همچنان ادامه دارد.نکته منحصر به فردی که در مورد این تانک وجود دارد این است که از یک ماژول زرهی ضد موشک و ضد انفجار در این تانک استفاده شده که قادر به شناسایی هر موشکی است که به سمت تانک می آید.موتور ۱۵۰۰ اسب بخاری این تانک با حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت این تانک را در جاده ها به پیش می راند. قیمت این تانک بسیار بالا است به طوری که ارزش آن ۱۷ میلیون یوآن اعلام شده است.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان

لکرک AMX-56 – فرانسه


سرویس لکرک در سال ۱۹۹۲ راه اندازی شدو به نیروهای دفاعی فرانسه تحویل داده شد.شرکت صنایع جیات این تانک جنگی را می سازد. این تانک در نیروهای دفاعی فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد و ۳۵۰ عدد از این تانک های جنگی در اختیار ارتش امارات متحده عربی قرار داده شده است. ارتفاع این تانک ۲٫۵۳ متر و عرضش ۳٫۷۱ متر است. حداکثر سرعتی که این تانک قادر به حرمت است برابر با ۷۲ کیلومتر در ساعت می باشد. لکرک از لوله ای با خان ۱۲۰ میلیمتری بهره می برد که از سیستم تعذیه خودکار گلوله نیز در آن استفاده شده است.این تانک قادر است، اهداف دشمن را در فاصله ۴ کیلومتری مورد اصابت قرار دهد. برخی معتقدند این تانک سریعترین تانک جنگی جهان به شمار می رود. قیمت این تانک، ۷٫۴ میلیون دلار آمریکا اعلام شده است.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان

تانک چلنجر ۲ – بریتانیا


تانک چلنجر ۲ در واقع اصلی ترین محصول شرکت انگلیسی بریتیس ویکر به شمار می رود که در نیروهای نظامی انگلستان به کار گرفته می شود.ارتش انگلستان و ارتش سلطنتی عمان از این تانک استفاده می کنند. وزن این تانک بالغ بر ۶۲٫۵ تن است و طول آن ۸٫۳۰ متر و ارتفاعش ۲٫۵۰ متر اعلام شده است. خان لوله این تانک ۱۲۰ میلی متری است که از قابلیت شلیک مهلک و سیستم حفاظت در برابر شلیک های دشمن نیز استفاده می کند.قیمت این تانک حدود ۸ میلیون دلار اعلام شده است. حداکثر سرعت این تانک در جاده ۵۹ کیلومتر بر ساعت و در جاده های خاکی و آف رود نیز ۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان

لئوپارد ۲A7 – آلمان


لئوپارد ۲A7 اصلی ترین تانک جنگی ساخت شرکت کراس مافی وگمان به شمار می رود که از سال ۲۰۱۰ تولید می شود. ارتش المان برای اولین بار از این تانک استفاده کرد و پس از آن نیروهای ویژه بوندس ور از آن استفاده کردند.این تانک قادر به پرتاب موشک های لاهات از لوله ۱۲۰ میلی متری خود است.از دیگر قابلیت های این تانک می توان به شلیک به اهداف دشمن تا فاصله ۵ کیلومتری اشاره کرد که مسافت مناسبی ارزیابی می شود. بین ۵۰-۱۵۰ عدد از این تانک ها در ارتش آلمان در حال حاضر حضور دارد و ۶۲ سفارش از قطر و ۲۰۰ سفارش از عربستان نیز برای آن به دست کشور آلمان رسیده است. حداکثر سرعت این تانک ۷۲ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان


ژاپن همواره به عنوان یکی از کشورهای مطرح و قدرتمند در زمینه نظامی جهان مطرح بوده است و این به خاطر استفاده از تجهیزات مدرن و جدی ددر نیروهای دفاعی خود است.ژاپن اولین تانک جنگی ساخت کشور خود را در سال ۲۰۱۲ آغاز کرد. برای کار کردن با این تانک به ۳ نفر نیاز است. خان لوله این تانک ۱۲۰ میلی متری است و یکی از موارد منحصر به فردی که در این تانک وجود دارد این است که از پوشش خاص نانوکریستال در ساخت آن استفاده شده است.موتور ۱۲۰۰ اسب بخاری این تانک قادر است با حداکثر سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت این تانک را به جلو براند.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان

تانک M1A2 Sep v2 – آمریکا


شرکت جنرال داینامیکز این تانک را به طور سفارشی برای ارتش آمریکا ساخته است. این تانک از یک لوله به قطر ۱۲۰ میلی متر استفاده می کند و قادر است تمامی تجهیزاتی که در نیروهای ناتو مورد استفاده قرار می گرد را مورد هدف قرار دهد. در این تانک از حسگرهای حرارتی و سیستم GPS و صفحه نمایشی با وضوح تصویر بالا استفاده شده است.بر اساس تصمیم مقامات امریکا در سال ۲۰۵۰ از این تانک به طور رسمی رونمایی خواهد شد. اما از نسل قبلی این تانک هم اکنون در کویت و عربستان استفاده می شود.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان

تانک T-90 AM روسیه


T90 یک تانک پیشرفته جنگی محسوب می شود که در سال ۱۹۹۲ رونمایی شد.وزن این تانک ۴۶٫۵ تن است و طول ان ۹٫۵۳ متر و ارتفاعش ۲٫۲۲ متر می باشد. برای هدایت این تانک به سه خدمه نیاز است. شرکت اوراواگونازود پلنت این تانک را در نیژنی تگیل روسیه می سازد.


نیروی زمینی و دریایی روسیه از این تانک در ناوگان خود استفاده می کنند.ای نتانک از لوله ۱۲۵ میلی متری برای شلیک گلوله ها استفاده می کند و حداکثر سرعت آن برابر با ۶۵ کیلومتر بر ساعت است. T90 از یک سیستم پارازیت استفاده می کند که تانک را از رهگیری موشک ها مصون می دارد. همچنین از فناوری لیزری و تشخیص موشک در این تانک استفاده شده است.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهان

تانک پلنگ سیاه K2 – کره جنوبی


تانک پیشرفته پلنگ سیاه توسط شرکت هیوندای روتم برای ارتش کره جنوبی ساخته شده است.نکته منحصربه فرد این تانک قابلیت جا به جایی بی نظیر و قابلیت دفاع از خود و قدرت آتش بالای آن است. این تانک در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد.وزن این تانک ۵۵ تن است و طول آن ۱۰٫۸ متر و عرضش ۳٫۶ متر و ارتفاعش ۲٫۴ متر است.


بر طبق اعلام رکوردهای گینس، این تانک گران قیمت ترین تانک جهان محسوب می شود.خان لوله این تانک ۱۲۰ میلی متری / L55 است که از سیستم تعذیه خودکار گلوله نیز استفاده می کند. لازم به ذکر است این تانک از دو رگبار با خان لوله ۷٫۶۲ میلی متری و ۱۲٫۷ میل متری نیز استفاده می کند.حداکثر سرعت این تانک ۷۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

آشنایی با 10 تانک قدرتمند و پیشرفته جهانلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین تانک های جهان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین تانک های جهان
http://mofidestan.ir/%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%a7%d9%86%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :